super.forumclan.com


  Rüya Nedir? Tabiri Nasıl Yapılır?

  Paylaş

  creeper123
  Kullanıcılar
  Kullanıcılar

  Erkek Mesaj Sayısı : 446
  Yaş : 35
  Kayıt tarihi : 02/06/17

  Rüya Nedir? Tabiri Nasıl Yapılır?

  Mesaj tarafından creeper123 Bir Cuma Tem. 14, 2017 11:00 pm

  Uyku yarı ölüm halidir diye tanımlanırken, rüya tabirleri ile ilgili olarak çok farklı ve fazla araştırma sonuçları sunulmuş bulunmaktadır.

  Rüya'ya Bilimsel Bakış

  Filozofların bir kısmı felsefenin ışığında konuyu açıklamaya çalışırken, aynı şekilde de bilim adamları da çeşitli çalışmalarla bu konuya açıklık getirmeye çalışmış bulunmaktadır. Konu ile ilgili olarak son olarak çalışma yapanlardan biri olan ABD'li bilim adamı Dr. Klein, 90 saniyeyi geçmeyen bir süreçte görülmektedir derken, farklı bir yaklaşım göstermiş bulunmaktadır.

  Aslında net olarak söylenmiş olan rüya, geniş bir dünyadır ve bu dünya soyut bir dünya olarak bilinmektedir. Değişik bilimsel çalışmalar ile ilgili de şu şekilde söylenebilir ki, mesela, bir çalışmada, rüya sırasında, daha doğru tabirle uyku sırasında beynin çekilen EEG'sinde, işlemlerin durmadığı ve beynin çalışmaya devam ettiği beyan edilmiş bulunmaktadır.

  Dini Bakış Olarak Rüya

  Rüya tabiri denilen sistem genel hatlarıyla müslümanlık dinine bağlı bir inanış olarak bilinmekte ve dikkat çekmektedir. Bu yüzden de buna göre bir yaklaşımda bulunmakta gerekmektedir.

  Rüya yorumları müslümanık dini için önemli bir bilgi olmakla birlikte, Hz. Yusuf'tan itibaren kulaktan kulağa anlatılarak gelmektedir. Bu şekilde rahatlıkla rüyanın tabiri ile ilgili bilgi alınabilmektedir. Bu konuda inanmayanlar olması normal olarak karşılansa da, aslında, bir açıklamaya göre, aslında insanın vücudunun rüyaya ihtiyacı olmadığı ve rüyanın farklı bir olgu olduğunun da özellikle altını çizen çok fazla bilim adamı bulunmaktadır.

   Forum Saati Çarş. Tem. 18, 2018 4:44 pm