super.forumclan.com


  Şark Köşesi

  Paylaş

  creeper123
  Kullanıcılar
  Kullanıcılar

  Erkek Mesaj Sayısı : 418
  Yaş : 35
  Kayıt tarihi : 02/06/17

  Şark Köşesi

  Mesaj tarafından creeper123 Bir Ptsi Ağus. 07, 2017 12:55 pm

  Şark, Arapça kökenli bir sözcüktür. Dilimizde de doğu anlamında kullanılır. Doğu ve Anadolu kültürünü ifade etmek için Şark kelimesi kullanılır.

  Şark Köşesi Nedir?
  Osmanlı döneminde, Anadolu'da misafirleri ağırlamak için kullanılan oturma köşesidir. Günümüzde artık evler olabildiğince modern bir halde döşenir. Ancak bu modernlik bir taraftan da Anadolu'ya ve doğuya duyulan özlem, arttırır. Bu nednele pek çok kafe ve restoranda şark köşeleri karşımıza çıkar. Artık evlerde de şark köşeleri oldukça yaygın kullanılır. Pek çok kişi evinin bir odasını şark köşesi şeklinde dizayn eder. Siz de sitemizi inceleyerek; size en uygun şark köşesini seçebilirsiniz. Evinizde böyle bir alan yaratmak; doğuya hissettiğiniz özlemin azalmasını sağlar.

  Şark Köşesi Nasıl Olmalıdır?
  Şark köşeleri genellikle U ya da L şeklindeki oturma gruplarından oluşur. Bu oturma grupları aslında yere yakın divanlardır. Eski dönemlerde insanlar masa kullanmadığı için yerde yemek yerdi. Bu nedenle de divanlar yere yakındır. Ayrıca yine eski zamanlarda misafirlik oldukça önemliydi. Bu nedenle de şark köşelerinde pek çok minder bulunur.

  Şark köşeleri genellikle ahşap olarak yapılırdı. Sitemizi incelediğinizde orijinal görüntülerin sağlandığı modellerde ahşap kullanımını görebilirsiniz. Çoğu modelde şark köşe takımını aynı geçmişteki gibi yapmaya çalıştık. Bunun nedeni tam olarak size o atmosferi yakalatmayı sağlamaktır.
  Şark köşesi isteyen ancak modern çizgileri sevenleri de tasarımlarımızda unutmadık. Sizler için şark köşelerine modern dokunuşlar gerçekleştirdik.

   Forum Saati Cuma Haz. 22, 2018 1:53 am