super.forumclan.com


  Saç Simülasyonu Kimlere Yapılır?

  Paylaş

  creeper123
  Kullanıcılar
  Kullanıcılar

  Erkek Mesaj Sayısı : 418
  Yaş : 35
  Kayıt tarihi : 02/06/17

  Saç Simülasyonu Kimlere Yapılır?

  Mesaj tarafından creeper123 Bir Perş. Ağus. 24, 2017 11:13 am

  Saç simülasyonu, bu işlem için özel geliştirilmiş boyalar ve cihazlar ile kafa derisine direkt olarak küçük efektler ile uygulanan bir saç gölgeleme işlemidir. Bu işlemi yaptıracak olan kişilerin öncelik ile beş farklı açıdan kafa taslarının fotoğraflama işlemi yapılır. Bu işlem cerrahi bir işlem değildir. Ancak kişilerin acı çekmemesi için çeşitli anestezik ürünler ile kafa derisinin uyuşması sağlanır.
  Daha sonra bu işlem için özel olarak üretilmiş saç şampuanları ile kafa derisi yıkanır. Böylece kişi bu uygulamaya hazır hale gelmiş olur. Saç simülasyon uzmanları saç simülasyonu nedir sorusu ile gelen hastalara öncelik ile bu işlemi detaylı olarak açıklamaktadırlar. Kişilerin istekleri dahilinde yapılan bu işlem kesinlikle cerrahi bir işlem değildir. Bu sebeple cerrahi işlem geçirmeden saç sahibi olmak isteyen kişiler için oldukça sağlıklı ve avantajlı bir seçimdir.

  Saç Simülasyonu Nerede Yapılır?
  Öncelik ile saç simülasyonu yaptıracak olan kişilerin, bu işlemi uygulatacakları kişileri çok iyi araştırmaları gerekir. Bu uygulamayı yapacak olan kişinin mesleki yeterlilik belgesi olmalıdır. Ayrıca uzmanın daha önce bu uygulamayı yaptığı kişilerin fotoğraflarına bakarak da uzman seçebilmek mümkündür.

  Uzman seçimi yaptıktan sonra dövme boyası kullanmadan yapan pek çok şirket ve uygulama alanı bulunmaktadır. Bu bölgelerin kesinlikle steril olması gerekir. Ayrıca saç simülasyonu yaptıracaksanız bu işlemin 3 yıl süre ile kalıcı olduğunuzu bilmeniz gerekir.

   Forum Saati Cuma Haz. 22, 2018 1:55 am