super.forumclan.com


  Kaliteyi belgeleyen sertifikalar

  Paylaş

  creeper123
  Kullanıcılar
  Kullanıcılar

  Erkek Mesaj Sayısı : 454
  Yaş : 35
  Kayıt tarihi : 02/06/17

  Kaliteyi belgeleyen sertifikalar

  Mesaj tarafından creeper123 Bir Cuma Ağus. 25, 2017 3:13 pm

  Türkiye'de hemen hemen her sanayi kuruluşunun sahip olması gereken bazı kalite sertifikaları vardır. Bunlardan Avrupa standartlarını kapsayanları ithalat sırasında önem arz ederken yerli satış oranlarında da ciddi değişimlere sebep olmaktadır. Avrupa standartlarını sertifikalandıran en önemli belgelerden biri de ce belgesi olarak bilinen sertifikadır.

  Stoklama ve üretimin tüm aşamaları
  Üretimde kalitenin önemi Avrupa'da daha büyüktür. Kalitesel anlamda malzemenin içeriğini, yapılış aşamalarını ve kullanılan işçilik değerini dahi ölçümlemek isteyen Avrupa Birliği yetkilileri belirli standartlar oluşturarak üretilen malzemelerin bu standartlara uygun olmasını istemiştir. Avrupa normlarını en iyi anlatan ve kapsamı en geniş belgelerden biri olan ce belgesi ise Türkiye'de özellikle AB üyeliğinin gündemde olduğu son yıllarda büyük önem kazanmıştır. Üreticilerin belirlenen standartlara uygun malzeme ve işçilik kullandığını, stoklama sistemlerinin Avrupa standartlarına uygun olduğunu ve bazı noktalarda fiyat politikasını dahi belirleyen bu sertifika ülkemizde ihracat rakamlarını belirleyen ve artıran önemli ölçütlerdendir.

  Tüm güvence belgeleri hakkında detaylı araştırma
  Belirlenen bu standartlar tıpkı ülkemizdeki Türk Standartları Enstitüsü'nün uyguladığı gibi bazı denetimlere ve testlere bağlı olarak onaylanır. Uygunluğun tespiti ise ce belgesi ile mümkündür. Bu belgenin zorunlu olarak her işletmede bulunması ve ürünlerin CE damgalı olması Avrupa Birliğine uyum sürecinde yasalaşan bir kanun haline gelmiştir. Zaman kaybetmeden kalite güvence belgeleri hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

   Forum Saati Ptsi Tem. 23, 2018 4:04 am