super.forumclan.com


  Sıfır otomobil almak için acele etmeyin

  Paylaş

  creeper123
  Kullanıcılar
  Kullanıcılar

  Erkek Mesaj Sayısı : 446
  Yaş : 35
  Kayıt tarihi : 02/06/17

  Sıfır otomobil almak için acele etmeyin

  Mesaj tarafından creeper123 Bir Perş. Eyl. 07, 2017 1:46 pm

  Otomobilinizi artık değiştirmeniz gerekiyor ancak yeni yılda sunulacak olan modelleri de merak ediyorsanız biraz beklemenizde fayda var. Piyasaya sunulmak üzere olan birbirinden donanımlı araçlar için hazırlanan 2018 yeni çıkan arabalar kategorisini zaman kaybetmeden incelemeye başlayabilirsiniz.

  Aracın yakıt tüketimi değişir
  Yerli ve Avrupa çıkışlı otomobillerde ekonomik durum yakıt tüketimi ve bakım zamanlaması ile ölçülendirilebilir. Bir otomobil servise ne kadar az gidiyorsa o kadar ekonomik ve sağlamdır. Öte yandan yakıt tüketimi de ciddi oranda tasarruf sağlayan ya da tam tersi bir israf kaynağıdır. Bu püf noktalara dikkat ederek 2018 yeni çıkan arabalar kategorisini incelemeniz sizin yararınıza olacaktır. Aracın kilometre başına düşen yakıt oranını hesaplarken de motor hacmi ve kasa ağırlığı gibi belirleyici etkenlere dikkat etmeniz gerekir. 2 000 cc motor hacmine sahip bir araç ile 1 600 cc motor hacmine sahip bir araç için yakıt tüketimi hiçbir zaman aynı olmayacaktır.

  Değerlendirme şansına sahip olacaksınız
  Aynı şekilde motor hacmine paralel olarak aracın kasa ağırlığı da yakıt tüketimini etkiler. Ortalama bir kasa ağırlığındaki araç için standart olarak bilinen motor hacmi 1.6 cc iken araç büyüdükçe tork gücü ve motor hacmi de artar. Sitemizde sunulan 2018 yeni çıkan arabalar listesinde tüm bu donanımsal ve teknik özellikleri değerlendirme şansına sahip olabilirsiniz.

   Forum Saati Çarş. Tem. 18, 2018 4:45 pm