super.forumclan.com


  Sosyal medyada içerik tanımlaması

  Paylaş

  creeper123
  Kullanıcılar
  Kullanıcılar

  Erkek Mesaj Sayısı : 418
  Yaş : 35
  Kayıt tarihi : 02/06/17

  Sosyal medyada içerik tanımlaması

  Mesaj tarafından creeper123 Bir Cuma Eyl. 08, 2017 10:53 pm

  Sosyal medyada zaman geçirirken gördüğünüz her post ve izlediğiniz her video teknolojik tanımı ile sosyal içerik olarak adlandırılır. Sosyal medyada paylaşılan tüm verileri kapsayan bu içerik adlandırması yazılım uzmanları tarafından çok iyi bilinse de halk arasında viral ya da popüler içeriklerin sadece içeriği konuşulur.

  Her gün gördüğünüz paylaşımlar
  Günümüzde kullanım oranı dünya genelinde yüzde 93 gibi bir orana ulaşan ve evrensel bir dil haline gelen sosyal medya uygulamaları reklam ve pazarlama sektörünün kalbinin attığı merkez haline geldi. Televizyonu gölgede bırakan bu durum akıllı telefonların her birinin bir reklam tabelasına dönmesini, ulaştırılmak istenilen mesajın bundan 20 yıl öncesine göre 4 kat daha hızlı yayılmasını sağladı. Platformlarda paylaşılan tüm içeriklere verilen ortak ad ise sosyal içerik olarak karşımıza çıkıyor. Siz de hemen hemen her gün gördüğünüz bu içeriklere artık sosyal içerik gözü ile bakabilirsiniz.

  Herkes sosyal mesaj uzmanı
  Akıllı telefonlarda ekranı kaydırdıkça akan binlerce içerik farklı mesajlar ve anlamlar içerse de ortak amacı insanlara bir mesajı aktarmaktır. Kimisi maddiyata dayalı kimisi de tamamen sosyolojik dengeleri hedef alan bu paylaşımlar sosyal içerik üreticileri tarafından piyasaya sürülür ve hepsinin bir plan dahilinde hareket ettiği yapılanmalar vardır. Siz de sosyal anlamda ulaştırmak istediğiniz mesajı bir fotoğraf ya da bir video ile zaman zaman paylaşabilirsiniz.

   Forum Saati Cuma Haz. 22, 2018 1:54 am