super.forumclan.com

'Sakatlıklar Tesadüf Değil'

Paylaş
    forza_carsi
    Kullanıcılar
    Kullanıcılar

Erkek Mesaj Sayısı : 41

'Sakatlıklar Tesadüf Değil'

Mesaj tarafından forza_carsi Bir Perş. Ocak 24, 2013 7:41 pm

DHA Spor Müdürü ve Posta gazetesi spor yazarı Faik Gürses, Beşiktaş'ta yaşanan sakatlıkların tesadüf olmadığını söyledi.

besiktas.fm'de canlı yayına katılan Gürses;

" Sezon başından bu yana 6-7 futbolcunun belli bölgelerden birbirine paralel sakatlıklar yaşaması şanssızlık veya tesadüf olarak nitelendirilemez. Geçmiş dönemlerden bugüne Beşiktaş'ın bu konuda ciddi zaaflar yaşadığını görüyoruz. Ben Beşiktaş yönetiminin bu konuda bir çalışma ve araştırma yapmasını bekliyorum. Siyah beyazlı futbolcular adale sakatlıkları ve çarpraz bağ kopmaları adeta bir gelenek haline geldi. Bunun altında bir çok sebep yatabilir. Fakat şanssızlık veya tesadüf olarak asla adlandırılamaz.

- Beşiktaş'ta Kaleci Zaafı Var -

Beşiktaş'taki bir diğer problemin kaleciler konusunda olduğunu belirten Faik Gürses, "Beşiktaş'a transfer olan kaleciler bir türlü form yakalayamıyor ve gelişim gösteremiyor. Bu sebepten ötürü geçmiş yıllarda kaleci antrenörlüğü sırasında sürekli değişime gidildi. Son olarak Zafer Öğer, Samet hocanın gelmesi ile tercih dışı kalarak bu görevden ayrıldı. Fakat bakıyorum aynı problem şimdilerde de devam ediyor. Cenk forma şansı bulduğu dönemlerde ısrarla aynı hataları yapıyor. Geldiği günden bu yana çok fazla forma şansı bulmasına rağmen gelişim göstermekte zorlanıyor. McGregor ise, İskoçya'da çok daha formda bir kaleciydi. O da Beşiktaş'a geldikten sonra bir türlü istediği seviyeye ulaşamadı. Beşiktaş yönetiminin bu iki konuyu gözardı etmeyip, ciddi araştırmalar ve çalışmalar yapması gerektiğini düşünüyorum. " şeklinde konuştu.

Kaynak: Kartalbakışı Özel Haber

Forum Saati Ptsi Ara. 18, 2017 3:12 am